Rhyzon2 HESAP GÜVENLİĞİNE İLİŞKİN TAVSİYELER

1.Aşama: Mail Adresi Güvenliği Kayıt olmadan önce en önemli konu mail adresidir. Hesap bilgileriniz ne kadar tahmin edilemeyebilir ve zor olsa da eğer mail adresinizin güvenliğinin sağlayamadıysanız maalesef hesabınız güvende değil. Günümüzde birçok mail servisi sağlayıcısı iki aşamalı doğrulama yöntemi sunmaktadır. Değerli oyuncularımızdan bu iki aşamalı doğrulama yöntemini aktif etmelerini rica etmekteyiz. Bu aşamayı sağladığınızda hesap güvenliğinizi büyük ölçüde garantiye almış olacaksınız.

2.Aşama: Güçlü ve Farklı Hesap Bilgileri Özellikle kullanıcı adı ve şifrenizi bundan önce oynadığınız oyunlardaki bilgiler ile aynı olmaması adına özen gösteriniz. Siz şifrelerinizi kimseyle paylaşmıyor olsanız bile daha önceden kayıt olduğunuz bir oyundaki bilgilerinizi kötü oyun sahipleri veya yazılımcılar tarafından para karşılığı veya suiistimal edilmek amacıyla paylaşılmış olabilir. Yasalar gereği bu suç teşkil etse de bu durum hâlâ devam etmektedir. Lütfen kullanıcı adı, şifrenizi ve Karakter Kilit Kodu bilgilerinizi farklı ve tahmin edilemeyecek şekilde güçlü harf, rakam ve özel karakterler kullanarak tercih edin.

3.Aşama: Oyun Dosyalarınızı Güvene Alın! Oyun dosyalarınız üzerinde ne kadar şifrelenme işlemleri yapılsa da bunları paylaşmayın. Kötü amaçlı yazılımlar indirerek hesaplarınızın güvenliğini tehlikeye atmayın.

4.Aşama: Resmi Site dışında Hesap Bilgilerinizin Girişini Yapmayın! MetinOne dışında yer alan herhangi bir siteden bilgilerinizin girişini yaparak hesabınızı tehlikeye atmayın. EP Kampanyası, Hediye EP Ödülü veya farklı promosyonlar ile bilgilerinizi talep eden veya farklı sitelere yönlendiren kişilere itibar etmeyin. Ayrıca yıllar geçmesine rağmen hâlâ ‘şu sitede küfür videon var’ diyerek farklı sitelere yönlendirilerek bilgiler çalınıyor. Lütfen bu tarz kişilere itibar etmeyiniz. Bu tarz kişileri ise destek kanalları ile yönetime bildiriniz.

5.Aşama: Oyun Yetkilisi Sizden Bilgilerinizi İstemez! Hiçbir yönetici sizden hesap bilgilerinizi istemez. Lütfen hesap bilgilerinizi bu söylem ile isteyen kişilere inanmayınız ve bu kişileri destek kanalları aracılığı ile yönetime iletiniz.

6.Aşama: Ortak Hesap Kullanmayın! Hesaplarınızı ortak kullanmayın veya bilgilerinizi çok güvendiğiniz kişiler olsa bile paylaşmayınız. Bu kişiler hesaplarınızı çalmayacak kadar güvenilir olsalar bile bilgisayarında yer alan kötü yazılımlar nedeniyle hesabınızın kötü kişiler tarafından ele geçirilerek çalınabilir.

7.Aşama: Yönetimin Bu Konuda Aksiyon Almayacağının Bilgisinde Olun! Herhangi bir hesap ve eşya çalınma durumunda tüm sorumluluk hesap sahibine aittir. Bu tarz mağduriyet yaşamanız oyun yönetiminin sizin için bu konuda çözüm üreteceği anlamına gelmemektedir. Oyun yönetimimiz kesin bir karar ile bu tarz durumlarla ilgilenmemektedir. Eğer bu durumla alakalı bir video kanıtınız var ise bu kanıtı destek kanalları ile iletebilirsiniz. Eğer videonuz açık şekilde bu mağduriyeti ortaya koyuyorsa mağduriyete yol açan kişinin tüm hesapları süresiz şekilde cezalandırılır fakat hesap veya eşya kaybınız ile ilgili herhangi bir işlem yapılmaz.